Prijateljstvo, pisanice i priroda u Maloj školi

Autor: Anamarija Roštaš Kufner, 26. 4. 2024.

Predškolci su različitim aktivnostima ispunili kraj veljače, ožujak i travanj te obilježili Dan ružičastih majica, Očev dan, Uskrs i Dan planeta Zemlje.

U znak borbe protiv vršnjačkog nasilja, posljednje srijede u veljači, odjenuli smo ružičasto te obilježili Dan ružičastih majica. Našim su aktivnostima glavne teme bile prijateljstvo, ljepota različitosti te postupanje u slučaju nasilja. Za Dan očeva, kada slavimo očinstvo i utjecaj očeva u društvu, nekoliko smo sati posvetili našim očevima. Opisivali smo njihov izgled, hobije, nabrajali najdraža jela te naše omiljene zajedničke aktivnosti. Sve što smo radili, saželi smo u prigodne čestitke koje smo potom poklonili našim superherojima. Ožujak smo obilježili pripremama za Uskrs; upoznavali se s uskrsnim običajima, simbolima Uskrsa, izrađivali čestitke te sve zaključili slatkom potragom za čokoladnim jajima. U travnju smo se okrenuli prirodi, našem planetu i obilježavanju Dana planeta Zemlje. Pričali smo o negativnom utjecaju čovjeka i zašto je bitno odgovorno se ponašati. Gledali smo edukativne videozapise o prirodnim ljepotama i upoznali se s bogatstvom biljnog i životinjskog svijeta. Redovito smo čitali bajke, učili slova, plesali i pjevali, ali i vježbali naše tijelo kroz igru i tjelovježbu.

Kratak pregled aktivnosti možete pogledati na fotografijama.

Anamarija Roštaš Kufner, voditeljica predškolskog programa