Predavanje doktorice Judi u sklopu 4. modula zdravstvenog kurikuluma

Autor: Administrator , 4. 2. 2013.

Održano predavanje doktorice Zrinke Judi, spec. školske medicine, za učenike 7. i 8. razreda

Kao i ostali mnogobrojni učenici osnovnih i srednjih škola u Republici Hrvatskoj, tako su i učenici 7. i 8. razreda naše škole poslušali stručno predavanje u sklopu zdravstvenoga odgoja - četvrti modul -  Spolno/rodna ravnopravnost i odgovorno spolno ponašanje. To je jedan od ukupno 4 modula u sklopu Kurikuluma zdravstvenog odgoja (Živjeti zdravo, Prevencija ovisnosti, Prevencija nasilničkog ponašanja).

Cilj 4. modula je omogućiti učenicima usvajanje vještina potrebnih za donošenje odgovornih odluka važnih za očuvanje njihova fizičkog i mentalnog zdravlja te im pomoći da kroz razumijevanje različitosti i kritičko promišljanje izgrade pozitivan odnos prema sebi i drugima.
   Osposobljavanje za kritičko prosuđivanje životnih situacija i vlastitih postupaka i za odgovorno donošenje odluka temeljni je cilj svih modula.

O temi "Spolno prenosive bolesti" i  "Kontracepcija" u četvrtak,  31. siječnja 2013. godine u prostorima škole govorila nam je u nazočnosti razrednice 8. razreda Nade Milković i učitelja Dražena Kovačevića,  doktorica školske medicine Zrinka Judi koju smo već upoznali na redovitim cijepljenjima koje provodi s učenicima osnovne škole.

Učenici 7. i 8. razreda mogli su ponešto saznati o opasnostima spolno prenosivih bolesti, kako se zaštiti od njih, prepoznati ih i liječiti.

Nakon predavanja razgovarali smo s nekim učenicima koji su nam priznali da su ih ove nove informacije  potakle na razmišljanje i odgovornost.  Predavanje je bilo korisno jer su učenici sudjelovali u razgovoru i od doktorice saznali mnogo novih informacija.

Izvor: Ana Žagar i Valentina Brekalo, 8. r. , novinari