Večer obasjana ljubavlju

Autor: Administrator , 16. 2. 2013.

Na Večeri poezije s dragim gostima

Dana 14. veljače u našoj smo školi obilježili Valentinovo jednom posebnom večeri. Naime, na Večeri poezije imali smo čast ugostiti  bračni par Stjepanović iz Nove Bukovice i bračni par Lukaček iz Miljevaca koji su podijelili s nama sjećanja na školske dane, djetinjstvo, a posebno uspomene na  prve ljubavi.

Učenici su bili puni pitanja: slušate li svoju ženu, koji je recept za dugi brak, jeste li se ikad svađali, kakve ste svatove imali…,  a gosti su strpljivo i duhovito odgovarali te smo tako saznali kako su se nekada mladi upoznavali na prelu i zabavama, kako su se skrivali od roditelja, kako su najsretniji bili kada su im se rodila djeca.

Gospodin Ljubinko Stjepanović sa svojom ženom Dragom nagodinu slavi čak 60 godina braka, a Mato i Zlata Lukaček plove bračnim vodama skoro 50 godina. Mi im želimo još puno sretnih bračnih dana!

A na našem valentinovskom natječaju  ove je godine sudjelovalo više od dvadeset učenika razredne i predmetne nastave. Proteklih su dana vrijedno pisali svoje valentinovske pjesme i sastave koje su imali prilike i pročitati pred publikom na Večeri poezije.

Pohvaljeni su svi učenici koji su sudjelovali, a nekoliko njih  najuspješnijih simbolično su i  nagrađeni. Od srca čestitamo Eleni Koleno iz 3.r. PŠ Miljevci, Marti Jušik, 4. r., Jozi Pariću iz 5.r. , Terezi Takač i Dini Maroviću iz  7.r.

Ovdje pročitajte Elenin i Martin rad, a   ostale pjesme naših učenika možete pronaći na glavnom panou škole.

S LJUBAVLJU

Čestitke lete amo – tamo,

A poštaru je dosta nositi ih stalno.

Ljubav, poštovanje, sve nas okružuje,

Mlade na ljubav požuruje.

Ljubav je kao cvijeće,

A na Valentinovo

Ljudi pričaju uz svijeće.

Povjetarac ljubav nosi,

A čovjek sreću na

Valentinovo prenosi!

Marta Juršik, 4.r

Ljubav miriše

Valentinovo sve je bliže

ljubav u zraku miriše.

Jedan mi se mali

mota po glavi.

Kad ga dugo ne vidim

opasno mi fali.

Da li je to sreća

ili nešto više?

On je meni kao

Sunce poslije kiše.

Elena Koleno, 3. r.

Neka duh Valentinova grije i dalja naša srca!

Izvor: Marina Dundović, knjižničarka (tekst), Tamara Šumrada, učiteljica 4.r. (fotke)