Najbolji u poznavanju njemačkog jezika

Autor: Lareta Žubrinić, 6. 3. 2013.

Naša škola ugostila najbolje učenike osnovnih škola Virovitičko-podravske županije  u poznavanju njemačkoga jezika

U ponedjeljak 4. ožujka 2013. naša je škola u suradnji s Upravnim odjelom za društvene djelatnosti VPŽ organizirala županijsko natjecanje  i ugostila najbolje učenike 8. razreda Virovitičko-podravske županije  u poznavanju njemačkoga jezika.

Županijskoj razini natjecanja u njemačkom jeziku pristupilo je sveukupno 13 učenika iz 8 osnovnih škola u A i B kategorjii.

Iz OŠ Petra Preradovića iz Pitomače natjecao se Domagoj Cugovčan, mentorica je  Sanja Lusavec, a iz OŠ Eugena Kumičića iz Slatine natjecale su se Katja Živković i Sanda Zagorac, mentorica je Dragana Dropulja. Iz OŠ Ivane Brlić Mažuranić iz Orahovice natjecale su se Lora Smolčić i Tina Bašić, mentorica je Radmila Sokač, a iz OŠ Ivane Brlić Mažuranić iz Virovitice natjecao se Tomislav Stojanović, mentorica je Marija Brajković. Iz OŠ Suhopolje natjecali su se Karlo Huber, Klara Fijala, Ana Marek i Ivana Vuković, mentorica je Vera Malek, a OŠ Gradina je predstavljao Alen Jelavić, mentor je Oliver Bešić. Iz OŠ Augusta Cesarca Špišić Bukovica natjecali su se Ana Lučić i Florian Ziegler, mentorica je Gordana Čurik.

Članice Povjerenstva županijskog natjecanja iz njemačkog jezika bile su Snježana Cukor,, Katarina Matković i Emanuela Čamber koje su  nadgledale natjecanje i nakon ispravljanja testova te žalbenog roka utvrdile konačnu ljestvicu u kojoj se se po broju bodova na prava tri mjesta našle učenice Katja Živković iz OŠ Eugena Kumičića Slatina, Lora Smolčić iz OŠ Ivane Brlić Mažuranić Orahovica, te Sanda Zagorac, također iz OŠ Eugena Kumičića Slatina.

U vrijeme ispravljanja testova svi učenici i njihovi mentori posjetili su Zavičajni muzej našeg mjesta u kojemu ih je dočekala predsjednica Udruge žena "Bukovica u srcu" gospođa Slavica Čizmar.

Učenicima su podijeljene pohvalnice za sudjelovanje na županijskom natjecanju, a mentorima zahvalnice za pripremu učenika!

Čestitamo svima!