Natjecanje školskih prometnih jedinica

Autor: Lareta Žubrinić, 6. 5. 2013.

Ekipa naše škole prošli je tjedan sudjelovala na natjecanju školskih prometnih jedinica

Natjecanje školskih prometnih jedinica na kojemu je sudjelovala i naša četveročlana ekipa održalo se u petak 3. svibnja  u slatinskoj OŠ E. Kumičića.

Organizatori natjecanja bili su Policijska uprava virovitičko–podravska, Policijska postaja Slatina, Županijski tim „Prometna preventiva u osnovnoj školi“ i škola domaćin.

Našu su  školu predstavljali učenici Marijana Žalik iz 6. razreda , Josip Žalik iMario Peričić iz 7. i Ena Dujak iz 8. razreda. Mentorica je bila učiteljica tehničke kulture Jasmina Fijala.

Sveukupno devet ekipa i 36 sudionika  natjecalo se rješavanju testova i poznavanju prometnih propisa i pravila, a nakon toga upravljali su  biciklom na poligonu spretnosti

Članovi školske prometne jedinice iz OŠ I. B. Mažuranić iz Orahovice ostvarili su najbolji rezultat kao ekipa, a jako dobri bili su i učenici iz obiju slatinskih škola.

Nakon natjecanja, Interventna jedinica policije održala je pokaznu vježbu, a učenici su mogli razgledati i njihovu opremu, uređaje te vozila.

Izvor: www.slatina.net