Doživljaji s terenske nastave nižih razreda

Autor: Administrator , 17. 5. 2013.

Krenuli smo u 6:50h. Sjeli smo u autobus i bili veseli. Prolazili smo kroz mnoge šume te došli u Kumrovec. Ondje smo prvo otišli u muzej i vidjeli mnoge zanimljive stare kuće.Jedna žena je ručno izrađivala torbice, pa sam i ja pokušala.

Nakon razgledavanja muzeja otišli smo na ručak u restoran. Nakon toga zaputili smo se prema Velikom Taboru. Razgledali smo ga s vodičem. On nam je pričao legendu o grofici  koja se zove kao i ja – Veronika.

Poslije toga krenuli smo kući. Najviše mi se svidio Veliki Tabor.

Veronika Brzica, 4.r.

Na put u Kumrovec krenuli smo u petak u 6:50h. Stali smo u Đurđevcu kako bi jeli. U Kumrovcu smo prvo posjetili muzej „Staro selo“ i tamo smo vidjeli mnoge stare kuće, čak i Titovu, te mnoge stare običaje. Bilo je prelijepo u tom starom selu.

Poslije toga otišli smo na ručak. Kad smo se najeli, krenuli smo prema Velikom Taboru. Vidjeli smo taj veliki dvorac i mnogo stvari iz tog prošlog vremena. Vodič nas je proveo kroz sve dijelove dvorca. Na početku je imao samo 2 kata, a kasnije mu je nadograđen i 3. kat.

Na putu do busa padala je lagana kišica. Na putu kući stali smo na istoj benzinskoj postaji u Đurđevcu. Kući smo stigli oko 22 sata. Odlično smo se proveli!

Marta Juršik, 4.r.

Iz Nove Bukovice krenuli smo u 6:50 h. U Kumrovec smo stigli prije 12 sati. Razgledali smo muzej „Staro selo“. Ondje smo vidjeli mnoge stare zanate, čak i staru vatrogasnu postaju! Vidjeli smo kuće koje su napravljene od blata i kip čovjeka koji pravi burad za vino. Zatim smo otišli u Veliki Tabor, ondje nas je dočekao vodič koji nam je ispričao legendu o grofici Veroniki.

Kući smo se vratili oko 22 sata.

Odlično sam se proveo na ovoj ekskurziji!

Gabriel Fuljek, 4.r