Na biskupijskom natjecanju u Požegi

Autor: Lareta Žubrinić, 23. 2. 2011.

Još jednom potvrđen uspjeh učenika na biskupijskom natjecanju iz vjeronauka

VJERONAČNA OLIMPIJADA U POŽEGI

U Požegi, središtu naše biskupije,  prošli tjedan 18. veljače 2011. održala se vjeronaučna olimpijada na kojoj je sudjelovala i ekipa naše škole nakon što je na međuškolskim susretima osvojila drugo mjesto. Ovo nam je već drugi put da u kratkom vremenskom razdoblju sudjelujemo na tako visokoj razini natjecanja kao što je biskupijska razina.

Ovogodišnja tema natjecanja bila je naslovljena  „Isusova Majka – Gospa naše vjere“.  Nakon okupljanja  domaćini su nam  poželjeli dobrodošlicu i  uspjeh.

Prvi, pismeni dio natjecanja održao se u Osnovnoj školi Julija Kempfa.

Nakon  što smo se namučili rješevajući dosta teške zadatke, otišli smo u dvoranu Sv. Terezije u kojoj  se održao drugi dio natecanja (tombola) i zatim treći  dio( Isusov mili- junak).

U neizvjesnosti smo čekali objavu  rezultata. U osnovnim školama pobijedila je OŠ iz Velike, a u srednjim školama SKŠ iz Virovitice. Ekipa iz Nove Bukovice koju čine Marija Žagar, Monika Majdandžić, Valentina Brekalo i Ana Žagar osvojila je 3. mjesto i dobila  lijepe nagrade. Naša mentorica vjeroučiteljica Slavica Ostrogonac bila je i više nego zadovoljna pokazanim uspjehom.
      Dan je, osim za natjecanje i učenje, bio iskorišten i za dobar provod u prekrasnoj Požegi.

Izvor: Ana Žagar, učenica 6. razreda