Natječaj Bjelovarskog kazališta

Autor: Administrator , 17. 10. 2023.

Bjelovarsko kazalište poziva učenike osnovnih i srednjih škola u Republici Hrvatskoj da se odazovu nanatječaj  za najbolji dramski tekst.

Stalna tema natječaja su univerzalne ljudske vrijednosti: istina, ispravno postupanje, mir, ljubav i nenasilje.

TEMA ovogodišnjeg natječaja je - Uvažavanje drugih i drugačijih.

Mentor može koristiti priču u prilogu kao poticaj za razradu teme.

Uvjeti natječaja:

1. Radovi trebaju biti napisani na hrvatskom jeziku. Radovi napisani na narječju moraju imati tumačenje zavičajnih riječi na dnu stranice ili na zadnjoj stranici teksta
  2. Radovi mogu biti napisani u prozi i/ili stihu i moraju poštivati dramsku formu
  3. Škole na natječaj mogu poslati 3 dramska teksta učenika od 1.do 4.razr. i 3 dramska teksta učenika od 5.do 8.razr. te 3 dramska teksta učenika srednjih škola
  4. Na poleđini rada treba biti napisano:
  1. Ime i prezime učenika, razred
  2. Naziv i adresa škole
  3. Ime i prezime mentora te potpis mentora kojim potvrđuje autentičnost rada
  1. Radovi trebaju biti napisani na računalu (font: Times New Roman, veličina slova: 12, prored: 1,5), umnoženi u tri istovjetna primjerka i poslani na adresu:

Bjelovarsko kazalište ( za literarni natječaj)

Trg Eugena Kvaternika 7A

43000 Bjelovar

1. Rok za slanje radova je 15. veljače 2024.

Rezultati natječaja bit će objavljeni na web-stranici Bjelovarskog kazališta do 10. ožujka 2024. Autorinajuspješnijih dramskih tekstova ( 3 učenika nižih razreda, 3 učenika višihrazreda osnovnih škola i 3 srednjoškolca) te njihovi mentori bit će pozvani na svečanu dodjelu priznanja i nagrada koja će se održati na Svjetski dan kazališta za djecu i mlade, 20. ožujka 2024., u Bjelovarskom kazalištu.

Radujemo se suradnji!

Predsjednica Organizacijskog odbora: