"Svijet u kojem želim živjeti" - natječaj izvršnog odbora "Lovrakovih dana kulture"

Autor: Administrator , 18. 1. 2023.

Izvršni odbor Lovrakovih dana kulture raspisuje natječaj za najbolje literarne, novinarske i likovne ostvaraje učenika osnovnih škola Republike Hrvatske na temu: Svijet u kojem želim živjeti.

1. Pravo sudjelovanja na natječaju imaju učenici osnovnih škola Republike Hrvatske.
  2. Učenici mogu pisati na zavičajnom govoru ili hrvatskome standardnom jeziku.
  3. Škola može na natječaj poslati 5 ostvaraja po kategoriji.
  4. Kategorije:

1. Literarni ostvaraji – razredna nastava

2. Literarni ostvaraji – predmetna nastava

3. Novinarski ostvaraji – predmetna nastava

4. Likovni ostvaraji – razredna nastava

5. Likovni ostvaraji – predmetna nastava

1. Za likovno stvaralaštvo moguće su različite likovne tehnike.
  2. Na likovnom ostvaraju potrebno je na poleđini zalijepiti i popuniti tablicu u privitku. Tablice za literarne i novinarske ostvaraje se ne popunjavaju. Podatci o učeniku, razredu, školi i voditelju u literarnim i novinarskim ostvarajima navode se na kraju učeničkog ostvaraja.

Primjer:

Petra Radić, 4. c razred

OŠ Mate Lovraka, Veliki Grđevac

Voditeljica: Matea Perić

1. Literarni i novinarski ostvaraji trebaju biti napisani na računalu i spremljeni u formatu .doc ili .docx (Times New Roman; veličina slova 12 točaka, prored 1.5).
  2. Nagrade će se dodijeliti za 5 najboljih ostvaraja iz svake kategorije, naslovnicu zbornika (odabrana od pristiglih likovnih ostvaraja) i za najbolju selekciju škola po kategorijama te će nagrađeni autori i voditelji biti pozvani na svečanu dodjelu nagrada, 25. svibnja 2023. godine.
  3. Prijavitelji se obvezuju da će autorska prava prikazivanja i tiskanja ustupiti bez naknade. Učenički radovi se ne vraćaju.
  4. Rezultati  natječaja bit će objavljeni 17. ožujka 2023. godine na internetskim stranicama škole www.os-mlovraka-veliki-grdjevac.skole.hr.

Literarni i novinarski ostvaraji (u .doc ili .docx formatu), likovni ostvaraji (u .pdf, .jpg, .jpeg, .png formatu) te privola za voditelja i učenika (u .pdf, .jpg, .jpeg, .png formatu) šalju se do 17. veljače 2023. godine isključivo putem online poveznice https://bit.ly/36-LDK

Likovne ostvaraje potrebno je poslati i u originalu poštom na adresu:

OSNOVNA ŠKOLA MATE LOVRAKA, VELIKI GRĐEVAC

Povjerenstvo za organizaciju natječaja LDK

Trg Mate Lovraka 11

43270 VELIKI GRĐEVAC

Izvršni odbor LDK

Marina Balen, predsjednica IO

*Izrazi koji se koriste u tekstu, a imaju rodno značenje koriste se neutralno i odnose se jednako na muški i ženski spol.