Natječaj "Tena i Tenica"

Autor: Administrator , 25. 10. 2023.

Natječaj “Tena i Tenica” pokrenut je 2018. godine na Lutkarskom proljeću u sklopu Susreta književnika za djecu i mlade.

Nagradu dodjeljuje Hrvatsko društvo književnika za djecu i mlade, Hrvatski centar UNIMA,  i  Lutkarsko proljeće u Vukovarsko-srijemskoj županiji s ciljem poticanja domaćeg dramskog stvaralaštva za djecu i dječjeg dramskog  stvaralaštva.

Za nagradu TENA mogu se prijaviti autori s novim dramskim tekstom pisanim za lutkarsko kazalište i kazalište za djecu.

Za nagradu TENICA mogu se prijaviti osnovnoškolci s tekstom pisanim za lutkarsko kazalište i kazalište za djecu.

Tekstovi moraju biti pisani na hrvatskom jeziku i ne smiju biti izvedeni ili objavljeni. Žiri nagrađuje najbolji dramski rukopis statuom TENE i TENICE.

Javni poziv je u privitku....

UO Asser Savus

UMJETNIČKA ORGANIZACIJA ASSER SAVUS