Škola u prirodi u Slovačkoj

Autor: Dominik Rajačić, 24. 10. 2023.

I ove su godine naše učenice koje polaze nastavu slovačkog jezika otputovale u Slovačku.

Naše tri učenice, Marta Terek, Anja Dorčak i Tena Bužonja dio su ljetnih praznika provele u Slovačkoj. Tamo su, osim druženja s vršnjacima iz drugih škola u kojima se također uči slovački jezik, imale prilike upoznati ovu krasnu zemlju i njene ljude te isprobati neke od slovačkih specijaliteta.

Naše su učenice, zajedno s kolegama iz drugih hrvatskih i poljskih škola, a u pratnji hrvatskih i slovačkih učiteljica, provele deset dana u učenju jezika na zanimljiv način kroz igru i glumu te odlazeći na mnogobrojne izlete koje su za njih organizirali domaćini.

Tako su posjetili jedan od najvećih slovačkih gradova te administrativno srce središnje Slovačke, Bansku Bystricu, Oravský hrad, rudarsko naselje Špania dolina, seoski muzej Kalište i mnoga druga zanimljiva mjesta, što su nam potvrdile i naše učenice:

"Upoznavali smo se s kulturom i tradicijom, bavili se raznim aktivnostima i bilo je jako zanimljivo", potvrdila nam je Anja. "Jako mi je drago da sam bila, htjela bih opet ići, bilo je tako lijepo da ću ovo putovanje pamtiti cijeli život", kaže Marta, a Tena dodaje "upoznala sam mnogo novih ljudi i krasnih prijatelja".

Jako nam je drago da su se naše učenice tako lijepo provele te ovim putem zahvaljujemo Slovačkom kulturnom centru u Našicama što nam je omogućio da i ove godine sudjelujemo na ovom krasnom putovanju te učiteljicama u pratnji što su pazile na naše učenice i dodatno im uljepšale cijeli doživljaj.

Tekst: Dominik Rajačić, učitelj slovačkog jezika
Foto: Marta Terek, TV Našice