ZDRAVLJE BIRAJ, MENTALNE SMETNJE PREVENIRAJ! - likovni natječaj

Autor: Eva Turza Mitrović, 16. 2. 2023.

Osnovna škola Ivan Goran Kovačić Zdenci poziva vas na sudjelovanje u likovnom natječaju koji se provodi u sklopu preventivnog projekta Zdravlje biraj, mentalne smetnje preveniraj! Cilj natječaja je promovirati likovnu umjetnost kao dijalog između različitih likovnih radova, ali i poruka njihovih autora.

Preventivnim projektom Zdravlje biraj, mentalne smetnje preveniraj! želimo povećati
svijest o važnosti brige za mentalno zdravlje.
    Likovna umjetnost ovdje služi kao alat i medij putem kojega možemo izraziti svoje emocije, stavove, ali i otkriti svoje skrivene potencijale.
    Pozivamo učenike od 5. do 8. razreda da uz pomoć svojih učitelja/ica likovne kulture odaberu jednog umjetnika, analiziraju njegov slikarski opus te po uzoru na njega naslikaju svoje djelo. Pri radu mogu biti vođeni motivima, likovnim tehnikama ili rukopisom samog autora.
    Tehnike rada moraju biti slikarske, dimenzije radova su po vlastitom izboru.

Na poleđini likovnog rada treba napisati:
- ime i prezime učenika
- ime škole i razred
- ime i prezime učitelja/ice likovne kulture
- ime umjetnika prema kojemu je rad nastao

Jedna škola može poslati 4 rada koji ne moraju biti iz istog razreda. Radovi učenika bit će izloženi tijekom svibnja 2023. u holu Osnovne škole Ivan Goran Kovačić, a učenicima će biti dodijeljena zahvalnica i prigodan poklon. Pojedini radovi će biti reproducirani za potrebe izrade brošura te neće biti vraćeni autorima.

Radove je potrebno poslati poštom do 15. travnja 2023. na adresu:
Osnovna škola Ivan Goran Kovačić
Školska 2
33513 Zdenci

Uz radove je potrebno poslati i potpisane privole za učenike i mentora, a sve  sukladno Uredbi o zaštiti osobnih podataka.

Priloženi dokumenti:
privola_za_natjecaj_-_ucenici_i_mentori_(1).docx (6.81 KB)