Mjesec hrvatske knjige

Autor: Eva Turza Mitrović, 4. 12. 2023.

Mjesec hrvatske knjige obilježili smo s nekoliko aktivnosti: učenici 5. razreda izrađivali su Orionove kalendare, učenici 7. razreda prevodili su recepte na engleski jezik te smo održali likovni i literarni natječaj "Pjesnik u duši".

No, krenimo redom. Još u listopadu učenici 1. razreda posjetili su školsku knjižnicu. Upoznali su se s prostorom, pravilima, knjižničnom građom i knjižničarkom. Nakon radionice, posudili su svoju prvu slikovnicu.

Naši petaši na satu "Povijesti u knjižnici" proučavali su Vučedolsku kulturu, a posebno posudu s Orionovim kalendarom. Naučili su od kojih se zviježđa kalendar sastoji, koji su njihovi simboli i pokušali preslikati posudu i napraviti vlastiti kalendar. Njihove radove možete vidjeti u knjižnici.

Učenici 7. razreda na satu Engleskoga jezika bavili su se prevođenjem, što je i bila tema Mjeseca hrvatske knjige. Donijeli su recepte za razna jela i slastice, prevodili ih na engleski jezik i još su sve to morali nacrtati. Zadatak nije bio lak, a njihove recepte također možete vidjeti u knjižnici.

Na likovni i literarni natječaj "Pjesnik u duši" stigli su zaista predivni radovi. Hvala svim učenicima i njihovim mentorima na sudjelovanju. Nagrade će dobiti:

Ana Koleno (7. r) i Gabrijela Mikšić (5.r.) za literarne radove i Vinko Špoljar (1.r.)  za likovni rad.

Sve literarne radove možete pročitati u privitku ove vijesti, a likovne radove pogledajte u kratkom filmu.

Pjesnik u duši 2023., autor: Eva Turza Mitrović