Dan Pjesnika 2023.

Autor: Eva Turza Mitrović, 13. 6. 2023.

12. lipnja 2023. godine u Osnovnoj školi Vladimira Nazora Nova Bukovica održala se pjesnička večer Dan Pjesnika.

Pjesnik je naš sumještanin Pavle Bistrović (1929.—2001.) koji je objavio zbirku pjesama Titraji mladosti. Njegovi su stihovi inspiracija za teme pjesama koje na naš natječaj šalju učenici Virovitičko-podravske županije.

Budući da smo ove godine obilježili jubilarnu 10. pjesničku večer, odlučili smo ponuditi teme koje su tijekom godina bile najpopularnije:

1. Šapat klasja
  2. Zato si ljubav
  3. Kroz šumu života putevi su mnogi

Na natječaj se prijavilo osam škola:

OŠ A.G. Matoša Čačinci, OŠ „I.G. Kovačić“, Zdenci, OŠ E. Kumičića Slatina, OŠ J. Kozarca Slatina, OŠ I.B. Mažuranić Virovitica, OŠ Voćin, OŠ Mikleuš te naša škola.

Ukupno se prijavilo 38 učenika s 41 radom. Svima zahvaljujemo na sudjelovanju, a posebno onima koji su odvojili svoje vrijeme i s nama se družili, čitali svoje pjesme i upoznali našu školu.

Povjerenstvo za odabir činile su učiteljice Hrvatskoga jezika Božica Filipović Veg i Mateja Vilček, ravnateljica Lareta Žubrinić te knjižničarka Eva Turza Mitrović. Ove smo godine nagradili tri rada:

Lucija Heniz, OŠ J. Kozarca Slatina, mentorica Snježana Tot,

Mirna Uskoković, OŠ Voćin, mentorica Svjetlana Banovac,

Luka Drača, OŠ I.B. Mažuranić Virovitica, mentorica Marina Predragović.

Učenici i mentori nagrađeni su knjigama, a svi su sudionici dobili zahvalnice i pohvalnice koje je podijelila naša ravnateljica Lareta Žubrinić.

Budući da smo ove godine primili puno radova iz naše škole, odlučili smo posebno pohvaliti Leona Dolovskog i simbolično nagraditi njegov trud. Mentorica je bila Božica Filipović Veg.

Nagrađene radove možete pročitati u priloženim dokumentima.

Ovaj Dan Pjesnika protekao je u ugodnom druženju i razgovoru. Nadamo se ovako velikom odazivu i sljedeće godine.

Eva Turza Mitrović